top of page
krzywy-domek-v-sopot-artyhomes.ru-8__large.jpg

Кривий дім

Одне з семи чудес Трьохграддя

 

Кривий будинок дійсно є кривим і не містить жодного рівного місця і кута. Побудований він у 2004 році за проектом двох польських архітекторів — Шотінского і Залевського, — вражених малюнками художників Яна Марціна Шанцера і Пера Оскара Дальберга. Головним завданням авторів перед замовником, яким став торговий центр «Резидент», було створення такого зовнішнього вигляду будівлі, який би приваблював якомога більше відвідувачів. В оформленні фасаду використані найрізноманітніші матеріали: від скла до каменю, — а дах з емальованих пластинок нагадує спину дракона. Двері і вікна також несиметричні і химерно вигнуті, додаючи будинку вигляду казкової хатинки.
Кривий будинок працює цілодобово. Вдень тут працює торговий центр, кафе та інші заклади, а ввечері — паби і клуби. У темряві будинок стає ще красивішим. У 2009 році будівлю було визнано одним з семи чудес Трьохграддя, в яке входять міста Гдиня, Гданськ і Сопот. Згідно з недавнім опитуванням видання The Village of Joy Кривий будиночок очолив список п’ятдесяти найнезвичайніших будівель світу.

Таке архітектурне дивакувате чудо з'явилося на вулиці Сопота 2004 року. Проект будинку належить архітекторам Шотинському та Залевському.

А ті, у свою чергу, надихалися малюнками знаменитого польського художника Яна Марціна Шанцера (Jan Marcin Szancer), поляки знають митця завдяки його відомим ілюстраціям до дитячих книжок, та Пера Далбергау (Per Oscar Dahlberg) - шведського художника, який живе в Сопоті.

Архітекторів попросили зробити проект торгового центру, який би приваблював якнайбільшу кількість туристів, і крім того, будинок мав красиво вписуватися у старовинну архітектуру центру Сопота.

Митці впоралися із завданням більш ніж успішно. Кривий будинок став не лише одним із найпопулярніших торгових центрів, а й архітектурною пам'яткою міста, сьогодні Кривий будинок - це одна із найбільш фотографованих будівель Польщі.

Будинок займає площу близько 4 тис. кв. метрів. Він є частиною Торгового центру "Резидент", на нижньому поверсі розміщені торгові приміщення з барами й ресторанчиками, на верхніх поверхах - офісні приміщення, на другому поверсі розміщена студія Radio RMF FM.

Усередині архітектурні форми не настільки "криві", як зовні. Однак, плавні лінії й вигини дещо нагадують стиль великого Гауді, особливо його шедевр - Каза Міла ла Педрера.

Усередині Кривого будинку є своя "Стіна слави", як стверджують її творці, це справжнісінька голлівудська "Алея зірок", тільки в польському трактуванні.

"Бачила Кривий будинок цієї зими, - пише в ЖЖ мандрівниця під ніком Porosolka balt, - що вам сказати? Вражаюче видовище".

Архітектура Кривого будинку просто казкова. Може здатися, що, якщо ви зайдете всередину, то потрапите в інший світ "Аліси з країни чудес", чи казкових ельфів та гномів.

У Кривому будинку немає прямих кутів. Стіни, двері та вікна згинаються так, ніби ви дивитеся на нього крізь лінзу.

Або ж начебто будинок хтось виліпив із пластиліну, однак при цьому не дуже старався. Проте так будівля має вигляд іще оригінальніший і цікавіший.

Зверніть увагу на незвичайний дах Кривого будинку, він являє собою залізні листи з емальованими пластинами-вставками.

bottom of page