top of page
muzei.jpg

Музеї Парижа на будь-який смак

Магія і чарівництво Парижа

 

У Парижі знаходиться величезна кількість пам'яток, до числа яких відносяться також вулиці, райони, сади і парки, мости і площі.
Паризькі музеї - це одна зі складових інтересу туристів усього світу до цього міста.

Найкращі музеї Парижа з радістю відкривають свої двері численним відвідувачам. У них зібрані дивовижні експонати на будь-який смак.

музей-архитектуры.jpg
Музей архітектури

Музей архітектури з'явився в Парижі в 2007 році. Його загальна площа складає більше восьми тисяч квадратних метрів. Своїм відвідувачам крім цінних експонатів музей може запропонувати і архітектурну бібліотеку, в якій є книги і архіви. Постійна експозиція музею носить назву «Музей французьких пам'ятників».
Виставка містить три великих колекції. Перша - пам'ятники архітектури, час виникнення яких відносять до дванадцятого-вісімнадцятого століть. Друга колекція включає в себе вітражі і настінні розписи. Вони дублюють відомі пам'ятники. Третя включає в себе предмети архітектури, які були створені з 1850 року. Остання колекція постійно поповнюється сучасними експонатами.
При музеї працює і французький інститут архітектури. Тут студенти отримують додаткову освіту за такими напрямками, як міський дизайн, репродукція пам'ятників і архітектура.

музей-парфюмерии-фрагонар.jpg
Музей парфумерії "Фрагонар"

Музей парфумерії «Фрагонар» - найвідоміший і унікальний музей парфумів у всьому світі. Музей названий на честь живописця Жан Оноре Фрагонара (1732-1806). 
Увійшовши в музей, відвідувачі потрапляють в чарівність запахів троянди, бергамоту, фіалки, лаванди, амбри, описаних у романі «Парфумер» П. Зюскінда. 
У цьому храмі запахів ви дізнаєтеся про історію створення парфумів, про призначення різноманітних флакончиків і про дивовижних людей, які здатні розрізнити своїм нюхом кілька сотень ароматів.
У світі налічується близько 400 таких унікальних людей, половина з яких працює у Франції. 
Музей розділений на три секції: в першій секції «Парфуми» зібрані аромати з усього світу, в другій під назвою «Мистецтво жити» розміщуються предмети домашнього дизайну, а третя являє собою магазин, в якому покупцям запропоновано не тільки парфумерія, а й прикраси і модний одяг.

музей-моды-и-костюма.jpg
Музей моди і костюма

Музей моди і костюма міста Парижа відомий ще під однією назвою - Музей Galliera. Свою роботу музей почав в 1977 році.
Музей моди розташований в будівлі палацу, побудованого в XIX столітті для герцогині де Galliera. Архітектура будівлі виконана в стилі Ренесансу: палац побудований з тесаного каменю, укріплений сталевою рамою. Попереду музею розміщений красивий фонтан.
Музей Galliera розкриває таємниці моди, що охоплює період, починаючи з XVIII століття і досягає теперішнього часу. У музеї представлені дві виставки: тематична і монографічна. Понад 70 тисяч предметів згруповані за 
таким принципом:
- Костюми (з XVIII - по теперішній час), які належали Соні Делоне, Christian Dior, Одрі Хелберн, Paco Rabanne, Марино Фортуни, імператриці Жозефіні і іншим
- Нижня білизна представлена корсетами, кринолінами
- Аксесуари, зокрема рукавички, парасольки, шарфи, ювелірні прикраси.
Монографічна виставка знайомить поціновувачів моди з фотографіями, марками, ескізами і, звичайно ж, рекламою.

музей-виктора-гюго.jpg
Музей Віктора Гюго

Музей відкрився 30 червня 1903 року в будинку, де Віктор Гюго жив з 1832 по 1848 рік. На другому поверсі колишнього готелю Роган-Гемене на площі Вогезов письменник займав окремі апартаменти. Тут він жив разом зі своєю коханою Адель Фуше.
Сама будівля датується 1605 роком, коли Ісааку Арно, раднику короля, була виділена ділянка для будівництва будинку. Надалі будинок перебудовувався, у нього з'явилося два балкона, яких не було за життя Гюго, і зовнішній вигляд його, на жаль, сильно змінився. Однак інтер'єр самого музею дуже достовірний. Тут зібрано безліч особистих речей письменника, включаючи рукописи, сімейні портрети, перші видання його творів. 
Мало хто знає, що Гюго мав і талант художника - понад чотириста начерків аквареллю і пером служать тому чудовим підтвердженням.
У цьому музеї створена на диво тепла атмосфера, яка не просто хрестоматійно розповідає про великого письменника, а й дає уявлення про його особистість з усіма її сильними і слабкими сторонами.

музей-сальвадора-дали.jpg
Музей Сальвадора Далі

Холм Монмартр - найвища точка Парижа. Саме тут розташований Музей Сальвадора Далі. Його відкрив Фонд Стратона, який займається популяризацією мистецтва. Це сталося в 1991 році.
Площа залів становить більше 1 000 кв. м. Тут виставлено на показ 330 геніальних сюрреалістичних творів Далі. 
В основі знаменитої колекції - роботи, присвячені релігії, міфології та історії. У музеї можна побачити скульптури Сальвадора: «Контур часу», «Бачення ангела», «Жінка в огні», «Просторовий салон» і багато інших. Найбільш пильну увагу туристів викликають гравюри з підписом великого майстра і його ілюстрації до таких творів, як «Аліса в країні чудес». «Дон Кіхот» і «Гаргантюа».
Музей увібрав в себе спадщину одного з найталановитіших людей нашого світу. Для туристів влаштовуються екскурсії, озвучені записами голосу художника. Вони занурюють в містичну реальність, далеку від нашої. Навіть сама далека від мистецтва людина не зможе залишитися байдужою, відкривши для себе дивовижний і хвилюючий світ Сальвадора Далі.

музей-эдит-пиаф.jpg
Музей Едіт Піаф

Музей Едіт Піаф дуже скромний і стриманий, він розміщується в декількох кімнатах в квартирі одного з шанувальників творчості Піаф - Бернара Маршуа. 
Ця квартира знаходиться за адресою: 5 Rue Crespin du Gast 75011 і лише табличка на вході цього звичайного будинку дає зрозуміти, що тут розміщується музей.

Едіт Піаф проживала тут всього два роки, потім квартира була викуплена її фанатом.

Тут зібрана невелика колекція речей, сувенірів співачки і деякі її реліквії. Музей відкритий для відвідувачів безкоштовно. 
Гід - господар квартири - розповість вам цікаві факти з життя свого кумира.

музей-кукол-парижа.jpg
Музей ляльок Парижа

Музей ляльок Парижа має найбагатшу постійну колекцію декількох сотень ляльок з 1810 року до сьогоднішніх днів. 
Ви побачите рідкісних і дуже цінних французьких ляльок з бісквітної кераміки, пластику, тканини, гуми, целулоїду та інших матеріалів.
Ляльки в музеї представлені в атмосфері, що відповідає певному періоду разом з меблями, стильними аксесуарами минулих епох і іншими атрибутами. 
Окремий зал в музеї присвячений особливостям виготовлення ляльок.
Для дітей в музеї проводяться розважальні заходи та конкурси малюнків. Також в музеї можна полагодити свою улюблену ляльку і зробити замовлення ексклюзивного лялькового вбрання. 
У музеї відкрито особлива тематична бібліотека і, звичайно ж, є магазин ляльок.

музей-шоколада.jpg
Музей шоколаду

Паризький музей шоколаду "Шоко-сторі" був відкритий зовсім недавно. Якщо ви любитель солодкого, то вам строго протипоказано пропускати це чарівне місце. 
Тільки тут можна дізнатися абсолютно все про вкрай багату історію приготування шоколаду, яка налічує понад чотири тисячі років.
З документального фільму, який транслюється в музеї, можна дізнатися, що шоколад потрапив в Європу в шістнадцятому столітті разом з конкістадорами. Перші зерна какао привіз в Іспанію Ернан Кортес, а в 1585-му році вже почали з'являтися перші шоколадні фабрики.
Крім історії в музеї шоколаду ви зможете простежити за всіма етапами приготування цих ласощів. 
А всього за 3 євро кожен бажаючий зможе скуштувати свіжоприготований гарячий шоколад.

музей-коньяк-жэ.jpg
Музей Коньяк-Же

На території готелю Donon розташований музей, іменований Музей Коньяк-Же.  Музей являє собою зібрання унікальних колекцій декоративних виробів, 
творів образотворчого мистецтва XVII - XVIII століть.
Колекційні зібрання досягають 1200 одиниць. Вони займають чотири поверхи приміщення готелю. Це керамічні вироби з Європи та Китаю, цінні ювелірні вироби, ексклюзивні табакерки, картини художників Франсуа Буше, Жанна-Антуана Ватто.

Велику цінність представляють картини Рембрандта, написані в 17 столітті. Тут присутні скульптурні композиції Жанна-Антуана Гудона, і Жака-Франсуа-Жозеф Салі, а також унікальні старовинні меблі.
У музеї можна побачити всю розкіш і красу, яка панувала в домі Людовика XVI. За картинам художників можна вивчити колишню моду, так як художники приділяли достатньо уваги туалетам натурниць.

музей-курения-9114.jpg
Музей куріння

У 2001 році в Парижі відкривають незвичайний музей - The Smoking Museum Le Musee du Fumeur в перекладі -Музей куріння. Він розташований недалеко від площі Бастилії.
На території музею, яка становить 60 квадратних метрів, знаходяться всілякі експонати, які будь-яким чином пов'язані з курінням: приголомшлива колекція трубок, які відрізняються формою і розміром, сорти тютюну,  освіжувачі повітря, картини, гравюри, фотографії. Є навіть теплиця, де можна подивитися, як вирощують тютюн.
Незвичайні експонати музею дозволяють його гостям здійснити прогулянку в історію куріння, коли його вважали священним явищем у індіанців Америки. 
Тоді мудреці курили люльки миру, потягуючи їх, відчували приплив енергії і сил, саме тоді тютюн вперше завезли в Європу.

музей-эротики.jpg
Музей еротики

Музей еротики в Парижі був відкритий у відреставрованому особняку, розташованому на бульварі Кліші, неподалік від кварталу "червоних ліхтарів". Всього в ста метрах від музею знаходиться всесвітньо відоме кабаре Мулен Руж.

Сам музей займає сім поверхів, на кожному з яких розташована окрема тематична експозиція. Колекція музею налічує понад 2 тисячі примірників, серед них є такі експонати еротичного змісту, як скульптури, кіно, картини, кераміка і багато іншого. У музеї представлені експонати як сучасного, так і більш древнього еротичного мистецтва.

Вартість вхідного квитка в музей - 8 євро, пільгові квитки  по 5 євро. Вхід дозволений тільки відвідувачам, які досягли 16-річного віку.

kold2.jpg
Музей чаклунства в Конкрессо

Радимо відвідати всім сміливцям, які з самого дитинства цікавилися магією, чаклунством і обожнювали Хеллоуін. Також місце буде корисне тим, хто давно хотів побороти свої таємні страхи.

Музей чаклунства розташований в самому центрі історичного Парижа, на одній з найстаріших вулиць - Сент-Поль кварталу Маре. Музей чаклунства пропонує відвідувачам познайомитися з історією магії. У музеї зібрана унікальна колекція реквізитів для фокусів, оптичних обманів, і інших предметів, які, так чи інакше, відносяться до магії.
Музей виглядає як лабіринт, площа якого 1200 кв.м, екскурсія по цьому лабіринту розповість багатовікову історію чаклунства, продемонструє предмети чарівництва. Також в залі чарівного світу можна побачити сов, воронів, жаб і інших магічних тварин. У підвалі вас познайомлять з лікарськими і отруйними травами, а також з деякими чаклунськими секретами.
У музеї зібрана унікальна колекція реквізитів для фокусів, оптичних обманів, і інших предметів, які, так чи інакше, відносяться до магії. Вас чекають дивовижні експонати з глибини століть, неймовірні пристосування, які використовувалися при виклику духів.
Кожен візит музею завершується сеансом магії - реальне шоу йде 20 хвилин, де ви побачите 15 чарівних ілюзій.
Співробітники музею вважають його розважально-пізнавальним місцем, де відвідувачі могли б більше дізнатися про історію магії, а також про відьом XVIII століття, яких вважали посланцями Диявола і за це спалювали на багатті.
З 1993 року в музеї проводяться екскурсії для дітей та дорослих, на яких можна дізнатися багато нового і пізнавального. В основі екскурсії - історичні факти, прикрашені вигаданими подробицями.
З недавнього часу експозиція стала доступною для людей зі слабким зором, які тепер можуть відвідати музей абсолютно самостійно. На сьогоднішній день система є унікальною на території Франції. Для  відвідувачів, які погано бачать, зроблений спеціальний поручень з особливими мітками, які дозволять орієнтуватися в залах, а також підготовлені аудіогіди, що включаються автоматично в міру просування по музею. Аудіогіди містять не тільки опис експозиції, а й музичний супровід.
Музей чаклунства - це прекрасне місце, в якому Ви зможете розслабитися, забути про реальність і насолоджуватися чарами.

музей-парижский-особняк.jpg
Музей "Паризький Маєток"

Любителі таємниць і легенд будуть вражені експозиціями,  представленими в Музеї Le Manoir de Paris, що в перекладі з французької означає «Паризький маєток». Він був відкритий недавно, всього в 2011 році, але завоював увагу туристів і городян. 
Старовинний особняк розташований в центрі міста і вміщає в себе 23 кімнати, в кожній з яких захована якась таємниця. За одними дверима знаходяться прекрасно відтворені паризькі катакомби, за іншою можна опинитися серед кладовища Пер-Лашез, за ​​третьою ви побачите крокодила, знайденого в паризькій каналізації.
В музеї працюють двадцять п'ять акторів, які представляють різних монстрів. Тут ви зустрінетеся і з в'язнем в залізній масці, і з привидом опери, і з горбанем з Собору Паризької Богоматері і навіть опинитеся в погребі з вампірами. 
Відвідування особняка буде воістину незабутньою пригодою. Схожі музеї функціонують в США, де популярні «Будинку з привидами», Le Manoir de Paris - це французька версія, яка охопила паризькі легенди під одним дахом особняка.

музей-дюпюитрена.jpg
Музей Дюпюітрена

Музей Дюпюитрена - музей патологічної анатомії, названий на честь французького професора медицини Гійома Дюпюітрена. Музей був заснований в 1835 році Матьє Орфілом, деканом медичного факультету Паризького університету, хіміком і лікарем, основоположником судової токсикології.
В музеї розташовано близько 6000 експонатів, велика кількість скелетів і колб з заспиртованими ембріонами. Певні експонати представляють особливу цінність, оскільки наочно демонструють дуже рідкісні захворювання. Наприклад, в музеї зберігається скелет парижанки, яка померла від дуже рідкісного захворювання остеомаляції, при якій кісткова тканина розм'якшується. Велика частина колекції присвячена порушенням розвитку плода, і внутрішньоутробним дефектам. На стелажах можна побачити заспиртованих сіамських близнюків, немовлят гідроцефалія, і багато інших жахливих експозицій.
В даний час музей не користується великою популярністю і відчуває фінансові труднощі.

музей-анатомии-дюпюитрена.jpg
Музей анатомії Дюпюітрена

Музей анатомії Дюпюітрена створювався паралельно з інститутом патології в Парижі. Експозиція яскраво ілюструє патології розвитку і хвороби організму людини і тварин.
Кімната заставлена ​​стелажами, на яких стоять банки з ембріонами і різними органами. Є так само скелети і муміфіковані частини тіла, анатомічні воскові моделі, фотографії та книги. Багато написів, які супроводжують експонати, на латині, деякі з них взагалі не підписані (таблички були загублені в процесі переїздів музею).
Цей незвичайний музей може представляти інтерес як для студентів-медиків, так і для тих, хто цікавиться анатомією і медициною. Але однозначно - для людей з міцними нервами.
Музей являє собою частину інституту, тому працює тільки по буднях, закриваючись у вихідні дні і на свята.

bottom of page