top of page

Мис Маррокі

Найпівденніша точка континентальної Європи

 

У Європі є єдине місце, звідки неозброєним оком можна побачити Африку, і називається воно мис Марокко.

Мис Марокко - найпівденніша точка європейського континенту. Звідси до Африки рукою подати - всього 14 кілометрів. Звідси в ясну погоду відмінно проглядається африканське узбережжя - видно марроканскій гірський хребет Риф.

Туристична привабливість мису обумовлено не його природними красотами, а виключно словами "є крайньою південною точкою Європи". З географічної точки зору мис знаходиться на околиці іспанського міста тарифів, на невеликому півострові, сполученим з материковою частиною штучною дамбою. Але потрапити туди простому смертному неможливо - півострів повністю зайнятий військовою частиною. Єдине, що можна побачити з боку - це старовинний маяк, який височить на мисі з 1826 року. Дамба розділяє дві морські стихії: Середземне море і Атлантичний океан.

У тарифі приїжджають, як правило, за сонцем і морем. Того й іншого тут у надлишку: 320 сонячних днів у році і постійно дмуть вітри. Ці дві умови зробили тариф привабливим місцем для любителів серфінгу і кайтинга. Тут регулярно проводяться змагання міжнародного рівня. Якщо ви, дивлячись на піруети майстрів, теж захочете випробувати себе, то досвідчені інструктори дадуть уроки з управління дошкою, вітрилом і парашутом.

Храм Саграда Фамілія

Найграндіозніший довгобуд у світі

 

Унікальне в своєму роді будова знаходиться в Іспанії – Барселоні. Воно носить горду назву Храм Святого Сімейства. У першу чергу варто відзначити, що храм будується вже протягом 3 століть, але, незважаючи на це, він ще не є добудованим, а відповідно, людському погляду ще відкриті не всі карти.

Якщо почати з самого початку, то назва храму носить в собі якийсь сенс. Так, наприклад, тут має знаходитися стільки веж, скільки було основних персонажів згідно біблії. Таким чином, фасад будівлі повинен складатися з 12 веж «апостолів». За задумом архітектора, в центрі має знаходитися найвища вежа, що символізує Ісуса Христа, а навколо неї знаходяться більш дрібні башточки – Євангелісти. Трохи позаду повинна перебувати ще одна висока вежа, але менша порівняно з першою. Це, так звана, пречиста Діва Марія.

У свою чергу, Храм Святого Сімейства має 3 фасаду: Різдво, Пристрастей і Слави. На них зображені основні моменти з життя Ісуса Христа. Якщо дивитися на цей будинок, то можна спостерігати цілу життя Христа. Тут є зображення його народження, життя і смерті. Також тут є і відповідні скульптури, що символізують віру, надію і милосердя.

Багато хто задається питанням «Чому Храм Святого Сімейства так довго будують?». Відповідь проста, спочатку будівництво проходило суто на добровільних засадах і виключно на пожертвування городян. Саме з цієї причини храм досі не добудований до переможного кінця. Запланована дата закінчення будівельних робіт 2026 рік.

Кастель Де Бельвер

Єдиний в світі круглий готичний замок

 

Замок має незвичайну форму. Круглий у плані, він зорієнтований по сторонам світу. Головна вежа розташована суворо на півночі. Три великі підковоподібні вежі зорієнтовані по трьом іншим сторонам світу, 4 малі вежі-еркери вказують на північний захід, північний схід, південний захід і південний схід.

Головна вежа має висоту 4 поверхи і 25 м розташована суворо на півночі, діаметр 12 м, з дахом ядра замку її з'єднує арочний міст завдовжки 7 м. Вінчає вежу кільце із 38 машикулі. Висота нижнього поверху, який використовувався як темниця, 5 м.

Ядро замку має діаметр близько 50 м. У центрі круглого внутрішнього двору діаметром 20 м знаходиться цистерна. По периметру проходить двоярусна галерея. Круглі арки першого поверху підтримують 21 колона, гострі парні арки другого — 42 восьмикутні.

Кільцеподібна будівля також має два поверхи. На першому розташовувались господарські приміщення і житло прислуги. Тут немає вікон, тільки вузькі бійниці. На другому знаходились королівські покої, офіційні приміщення, кухня і каплиця. Поверхи з'єднують між собою маленькі гвинтові сходи, розташовані у внутрішніх башточки. Оскільки деякі з цих башточок вищі другого поверху використовуються як димохід, то сходи на другий поверх виходять поряд з каміном.

Дах замку плоска, спочатку по периметру йшли зубці, однак їх прибрали при реконструкції 17 століття.

Головний вхід в ядро замку знаходиться поряд з північно-західною башточкою, до нього веде міст, що має форму літери Г, таким чином, той хто входить у замок повертається спиною до головної вежі. Ще один вхід, улаштований таким самим чином, розташований біля південно-західної башточки.

Основа ядра замку і головної вежі має конічну форму. Його оточує рів завширшки 4 м, за яким розташована платформа-бастіон, яка повторює форму замку. У 18 столітті північна частина була обладнана критими артилерійським позиціями, які не збереглись до наших днів.

Головний вхід у замок знаходився з північно-західної сторони і проходив через барбакан. Сучасний вхід знаходиться з північно-східної сторони.

Арена «ЛАС-Вентас»

Найвідоміша в Іспанії арена для бою биків

 

Арена знаходиться в шумному кварталі Саламанка. Спорудженню без малого сто років, воно складається з поля для бою і численних глядацьких зон, які називаються «тендідос». Найкращі місця знаходяться в секторах 1, 2, 9 та 10, вони ж, відповідно, найдорожчі.

Сезон кориди зазвичай триває з березня по листопад, в цей час бої проводяться по неділях і святах, починаючи з 18.00 або 19.00 години. Особливий ажіотаж припадає на травень, на свято Святого Ісидора (Feria de San Isidro), коли бої йдуть щодня протягом трьох тижнів. Квитки на кориду можна купити онлайн або в касах арени, ціни можна дізнатися тут.

У вільний від боїв час по арені проводяться екскурсії, які розповідають про історію та традиції кориди, іменитих Матадор і самій арені Лас-Вентас. Обов'язково варто відвідати тутешній музей з бюстами матадорів, значними опудалами биків і піками для кориди.

Стадіон «КАМП НОУ»

Найбільший по вмістимості стадіон Європи

 

 Стадіон відкрився в Барселоні в 1957 році. Він замінив старий Camp de Les Corts, тому і отримав свою назву (в перекладі з іспанського Camp nou - «новий стадіон»). До відкриття «Камп Ноу" найбільшим по місткості в Іспанії вважався стадіон «Сантьяго Бернабеу», що належить футбольному клубу «Реал Мадрид», головному конкуренту ФК «Барселона». Вболівальники останнього сприйняли появу нового стадіону як абсолютну перемогу над суперниками.

 

На сьогоднішній день «Камп Ноу» здатний прийняти 99 354 вболівальника.

Виноградники Ріоха

Припадає приблизно 4% всього виробництва вина в країні

 

 Ріоха – це зовсім не велика виноробна зона на півночі Іспанії, але не зважаючи на свої розміри, її називають колискою іспанського виноробства. Вона по праву являється найвідомішою виноробною зоною в Іспанії.

Назва регіону походить від невеликого притоку річки Єбро (найповноводніша річка Іспанії) – Охи. Ріо з іспанської означає річка.

Ріоха єдина виноробна зона в Іспанії, яка територіально виходить за рамки адміністративного регіону. Основна її частина знаходиться в провінції Ла-Ріоха, але її виноградники частково розташовані у сусідній Наварі та Країні Басків.

Свій розвиток Ріоха отримала завдяки пілігримам, які йшли по паломницькому шляху до собору Святого Якова (знаходиться він в регіоні Галісія). Цей шлях проходив через головне місто регіону Лагроньйо, яке стало одним з головних перевалочних пунктів на цьому шляху. В результаті у місті почалась бурхливе життя, виноградники розквітали, а з ними і бодеги (так в Іспанії називають виноробні). Вино стає основним продуктом регіону, хоч на той час якість його була набагато гіршою, а розливали його в так званих Cueros – свинних бурдюках. В 1635р. мер міста Лагроньйо випускає наказ, згідно з яким забороняєть проїзд кінних екіпажів по вулицях міста, щоб не тривожити вино, яке спочиває у підвалах виноробень.

 В Ріосі існує два стилі вина: класичний та модерністський. Під класичним розуміють витримку вина згідно чинного законодавства, класичний купаж сортів, витримка в американському дубі. Модерністський стиль зародився десь 1970-их роках і під ним розуміють зменшення строків витримки, зміна класичного купажу на чисте темпранільйо або навіть міжнародні сорти, використання французького дуба та випуск вин з окремих виноградників.

Ріоха – це не тільки червоні вина, як думає більшість. В цьому регіоні можна зустріти білі вина на основі місцевого сорту винограду Віура. Також в регіоні досить популярні рожеві вина, які роблять на основі сорту Гарнача, ці вина дуже фруктові в ароматі та мають хорошу кислотність у смаку.

Севільський кафедральний собор

Найбільший готичний собор світу

 

 Собор розташований в Севільї. Довжина будівлі досягає 135 метрів, завширшки - 100 метрів.

Побудували його, щоб продемонструвати багатство міста, що став великим торговим центром в роки після Реконкісти (тривалий період відвоювання християнами у маврів Піренейського півострова).

Духовенство заявило: «Давайте побудуємо церкву настільки велику і гарну, щоб люди, побачивши її, вирішили, що ми - божевільні».

Задум вдалося здійснити.

bottom of page