top of page
КІНЕМАТОГРАФ
 
KINO.jpg
Шведська публіка вперше познайомилася з кінематографом 28 червня 1896 на промисловій виставці в Мальмьо, коли за вхідну плату були показані перші кінозйомки. Вже в 1897 році на виставці в Стокгольмі були продемонстровані перші короткометражні зйомки власного шведського виробництва.
Період закінчення Першої світової війни став «золотим століттям німого шведського кіно». Багато фільмів знімалися шведами з літературних творів. Так, наприклад, в 1919 році Стіллер зняв фільм «Гроші пана Арне» (Herr Arnes pengar) за романом Сельми Лагерльоф, а через два роки за її ж твором випустив картину «Візниця» (Körkarlen) Шьострьом.
КІНО ХХ СТ.

Найкраще розпочати з
«Осінньої сонати» (1978), пізньої картини, що отримала «Золотий глобус», три призи Національної ради кінокритиків США та премію «Давід ді Донателло». Ця камерна драма притягує як магніт, її хочеться переглядати, обговорювати з друзями, сперечатися до хрипоти та знову повертатися до неї через роки.

"Шепоты и крики". Цей фільм Бергмана з трьома його улюбленими актрисами, Лів Ульман, Інгрід Тулін та Харрієт Андерссон, безумовно нагадує чеховських "Трьох сестер", хоча тут є і четверта героїня, служниця. Живуть героїні в гігантському родовому маєтку, що лякає вже тільки одними своїми масштабами. Одна з сестер, Агнес, при смерті. Інші доглядають за нею, згадують безтурботне дитинство, мучаться разом з Агнес і, здається, ніби разом із нею закінчують перебування на цьому світі.
Це просте і водночас дивне кіно. Насамперед це натуральне відчуття сорому за кожну із сестер та розпач, який відчувають вони. Відчуття невідворотності смерті та безглуздості її очікування - ось що описує картина
"Шепоты и крики".
КІНО ХХI СТ.

«Симон та дуби»
Епічна сімейна сага, в основі якої дуже популярний у 1980-х роках однойменний роман Маріанни Фредрікссон. 
І фільм, і роман не бояться підняти одну із найболючіших для Швеції тем – пасивної угоди країни з політикою нацистської Німеччини. Приватні хроніки двох шведських сімей перетворюються на цьому тлі на масштабний портрет епохи, на захоплюючу історію дорослішання, пошуку свого коріння і свого призначення в житті, а також важкого колективного досвіду подолання трагедії.

 
bottom of page